KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7245591
nr 724 5591
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963) Vår. Sign. Motivets mått: 19x13
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 7 november 2011
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman
Signe Persson-Melin (f. 1925)